Завершення сезону бізнес-зустрічей 2024 року. Харчовий бізнес шукає реальні рішення щодо енергозабезпечення промислових потужностей.
Борис Шестопалов (зліва) поруч з дизельним генератором електроенергії дає інтерв'ю журналісту Андрію Коболєву. Скріншот з https://www.youtube.com/@kobolev
Позитивно завершились бізнес-зустрічі і практичні конференції сезону 2024 року, які щорічно організовує РІА Марко Пак для представників харчового бізнесу в Україні. До участі в роботі конференцій цього року активно долучились науковці з провідних наукових фахових інституцій України , зарубіжні і вітчизняні компанії впровадження сучасних інноваційних технологій і виробництва технологічного харчового обладнання. Медіа-партнером зустрічей став журнал «Світ Продуктів», www.packaging.com.ua. Журнал також виступив інформаційним партнером наукових заходів кафедри технологій хлібопекарських і кондитерських виробів НУХТ в рамках програми Всеукраїнського тижня наукових конференцій з харчових технологій, отримав подяку від керівництва університету за низку публікацій щодо здобутків університету і запрошення до подальшої співпраці. Заходи відвідало близько 1300 представників харчового бізнесу України, що свідчить не тільки про успішне виживання бізнесу в умовах військової агресії, але й його розвиток.
Нажаль робота підприємств-виробників харчової продукції, через обстріли агресором енергетичних об’єктів електропостачання в опалювальний період 2024-2025 років може бути складною. Експерти очікують часті відключення електроенергії, по най оптимістичному сценарію, протягом доби до 12 годин.
Нагадаємо, що в 2023 році на платформі РІА Марко Пак під час панельного обговорення теми «Сучасна модель енергозабезпечення хлібопекарського підприємства», модератором якого був CEO та акціонер компанії HD-Group Борис Шестопалов, приверталась увага до необхідності впровадження альтернативного джерела електропостачання підприємств за рахунок проектування автономних власних систем енергозабезпечення. За умов сурового сьогодення і загроз відключень електричної енергії Борис Шестопалов знову повертається до цієї теми з практичними міркуваннями, «Як бізнес шукає реальні рішення для енергозабезпечення»,які представив в інтерв’ю журналісту Андрію Коболєву, опублікованому на https://www.youtube.com/watch?v=kvPZZ5h6AMk i https://www.youtube.com/@kobolev .В інтерв'ю на прикладі трьох промислових хлібозаводів компанії HD-Group в місті Запоріжжя, яке живе під постійними обстрілами, він обґрунтував необхідність створення на бізнесовій основі комбінованих систем енергозабезпечення для підприємств харчового бізнесу, до складу яких мають входити постачання електроенергії з мережі і власне виробництво і накопичення теплової і електричної енергії. Для власного виробництва енергії застосовувати сонячні батареї,дизельні і газові генератори, утилізатори тепла від вихідних газів з теплового обладнання, а в ідеалі – впровадження когенераційних установок виробництва теплової і електричної енергії. Інвестиції в такі проекти дозволять виробляти електричну енергію для власного споживання з собівартістю 4 грн за 1кВт-год.
З урахуванням досвіду Бориса Шестопалова і експертів з енергопостачання підприємств сформулюємо основні побажання для харчового бізнесу щодо створення безперебійного енергозабезпечення виробничих потужностей.
Анатолій Пилипенко, технічний оглядач журналу «Світ продуктів».