Спеціальний комітет Європейського парламенту з боротьби з раком (BECA) підготував доповідь, у якій вино розглядають як канцерогенний напій поруч з важким алкоголем та тютюном, а також стверджують, що безпечного рівня споживання алкоголю не існує.
Якщо 14 лютого Європейський парламент схвалить цей звіт, вино можуть зобов’язати маркувати «попереджувальними етикетками», які інформуватимуть споживачів про потенційну загрозу вина для їхнього здоров’я.
Таке рішення ЄП, на думку експертів, стане загрозою для світового виноградарства і виноробства, адже воно нівелює статус вина як продукту харчування, повністю змінить підходи до політики культури споживання вина, його ліцензування тощо. Не кажучи вже про зведення нанівець чисельних обґрунтувань науковців різних країн стосовно користі помірного споживання виноробної продукції для імунної системи людини, що вкрай важливо у боротьбі з вірусом Covid–19.
«Україна як держава з прадавніми виноробними традиціями, країна, яка прикладає значні зусилля, щоб зайняти гідне місце на виноробній карті світу, не може стояти осторонь цих, очевидно, пропагандистських речей. Прирівнювати вино до важких канцерогенних алкогольних напоїв та тютюну – цинічно і неправильно. Наше завдання спільно з Міністерство охорони здоров'я України – долучатись до міжнародних експертів, щоб відстояти гідність вина як складової здорового способу життя», – підсумував генеральний директор «Укрвинпрому» Володимир Кучеренко.