Новости


Верховна Рада прийняла закон про управління відходамиУхвалений закон необхідний для євроінтеграції. Це рамковий документ, у якому узгоджуються базові принципи роботи розширеної відповідальності виробника та залучення до процесу місцевої влади.

Верховна Рада підтримала загалом закон про управління відходами. Про це повідомив народний депутат Ярослав Желєзняк. Законопроект № 2207-1-д підтримали 282 народні депутати.

Ухвалений закон необхідний євроінтеграції. Це рамковий документ, у якому узгоджуються базові принципи роботи розширеної відповідальності виробника та залучення до процесу місцевої влади.

Такий принцип передбачає, що роздільний збір та переробку упаковки організовує та фінансує виробник товарів.

Закон, зокрема, визначає створення інформаційної системи керування відходами. Документ дозволить у майбутньому схвалити секторальні законопроекти, що деталізують функції та напрямки роботи розширеної відповідальності виробника, запровадять відповідальність за переробку відходів упаковки для українських виробників.

Муніципальний збір пропонується запровадити лише для медичних (шприци, медичні маски) та інших небезпечних відходів (цілих ртутних термометрів, люмінесцентних ламп).

Нагадаємо, в Єврокомісії офіційно повідомили, що схвалили заявку України та рекомендували надати країні статус кандидата на членство в ЄС із подальшим виконанням необхідних кроків.

Раніше повідомлялося, що Нідерланди просять Єврокомісію ретельно прописати умови для подальшого наближення України до членства у Євросоюзі.

Кореспондент