Новости


Скорочення поставок деревини після вторгнення Росії в Україну – новий виклик для пакувальної промисловостіУ нещодавній доповіді Wood Resources International (WRI) прогнозує, що Європа нестиме тягар скорочення ринку пиломатеріалів як у короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі через війну в Україні. Група прогнозує глобальні збої в постачанні пиломатеріалів, панелей, деревних гранул, колод, тріски, целюлозно-паперової продукції, від котрих постраждають Європа, Китай та США.

За даними WRI, безпосереднім наслідком війни в Україні та санкцій, запроваджених проти Росії, стало «різке скорочення» експорту лісової продукції з Росії, Білорусі та України. У 2021 році на ці три країни припадало майже 25% світової торгівлі лісоматеріалами, а їхній загальний експорт лісової продукції в тому ж році оцінювався в 17 мільярдів доларів.

Згідно з WRI, компенсувати цю проблему у короткостроковій перспективі європейські лісопильні заводи можуть перенаправивши на європейський ринок поставки з таких регіонів як Китай, США, Японія, Близький Схід та Північна Африка.

Як довгострокове рішення, коментує WRI, деякі компанії з виробництва пиломатеріалів могли б розглянути можливість інвестування в нові виробничі потужності. Проте, постачання колод у багатьох частинах Європи скорочується, що може ускладнити цей варіант. Moody’s припускає, що проблеми, які постали перед паперовою і лісовою промисловістю, такі як нестабільне постачання та зростання вартості енергії, можуть сприяти переходу деяких фабрик від паперу до інших сортів паперової продукції.

packagingeurope.com