Новости


В Польщі запрацювала перша в світі спеціалізована лінія з виробництва спливаючої термозбіжної плівкиНа днях компанія Innovia Films (Innovia), великий виробник спеціальних плівок, оголосила при відкриття нової 6,2-метрової лінії багатошарової коекструзії на своєму підприємстві у місті Плоцк, Польща. На цій сучасній лінії будуть вироблятися поліолефінові термозбіжні плівки низької щільності для виготовлення етикеток та засобів захисту упаковки від зламу.

Унікальність та актуальність нової плівки

Плівка, яка буде випускатися польським підприємством Innovia, служитиме основою для виробництва термозбіжних рукавних етикеток. Унікальність цього матеріалу в тому, що він спливає в процесі сортування та переробки пакувальних відходів. Така властивість плівки дозволяє полегшити та оптимізувати відокремлення етикеток від ємностей з ПЕТ, ПЕВЩ і ПП в процесі переробки, що забезпечує циклічний оббіг пакувальних матеріалів.

Такий термозбіжних спливаючий матеріал – актуальне рішення для сьогодення, коли задачі створення замкненого циклу для пластику стають чимдалі нагальними. Нові плівки Innovia будуть продаватися під брендом RayoFloat™. Вони призначені для використання у виробництві упакованих продуктів харчування, напоїв, товарів для помешкання, засобів особистої гігієни, тощо.   

Вдосконалення лінійки сталих рішень

RayoFloat™ – це прозора глянцева термозбіжна плівка без покриття, стійка до стирання, придатна до друку, що має контрольовану поперечну збіжність (TD) до 70%. Нові плівки були схвалені European PET Bottle Platform (EPBP) для ПЕТ-тари, а також добре  підходять для використання з ємностями з ПЕВЩ і ПП.    

Оскільки матеріали RayoFloat™ виготовляються з поліолефінів низької щільності, то це має важливе значення на етапі вторинної переробки ПЕТ. Щільність термозбіжного матеріалу від Innovia складає <0,93 г/см³, тому він спливає під час сортування. Це дозволяє акуратно відокремити його від більш важких частин ПЕТ, які осідають на дно мийних ванн. На такому простому відокремленні матеріалів базується виробництво високоякісних ПЕТ-пластівців, які можна використовувати для переробки в замкненому циклі «від пляшки до пляшки».      

«Впродовж останніх років ми спостерігаємо великі ринкові зміни. Бренди при створенні своєї упаковки все частіше слідують рекомендаціям по дизайну для вторинної переробки. У вирішенні цього питання етикетки відіграють велику роль, бо функціональні властивості етикеткових матеріалів можуть підтримувати можливості переробки і повторного використання, – пояснює Гюнтер Біркнер, член правління групи CCL Label (компанія Innovia Films входить в склад групи CCL Label). – Наші інвестиції є частиною зобов’язань по збільшенню переробки пластику для побудови економіки замкненого циклу. У майбутньому уряди будуть встановлювати показники переробки побутових відходів. Досягти цього не можливо без інвестицій в нові технології створення пакувальних матеріалів на основі принципу «дизайну для вторинної переробки». Нові спливаючі матеріали EcoFloat™ відповідають вимогам, що визначені в рекомендаціях по дизайну упаковки». 

Стратегічні інвестиції

«Запуск лінії завершує наші стратегічні інвестиції в термозбіжні плівки з високими експлуатаційними характеристиками. Такі матеріали забезпечують більшу циклічність, коли мова йде про упаковку, що є важливою метою компаній, які виготовляють споживчі товари, – розповідає Саймон Хубер, управляючий директор Innovia у Великобританії та Польщі. – Нові потужності дозволять нам постачати виробникам етикеток високоякісний термозбіжних матеріал, які спливає в ході сортування та переробки. Цей крок може бути революційним для ринку також і в способах декорування упаковки при переході до більш екологічно сталих рішень».

Гюнтер Біркнер додає: «Ціль наших інвестицій у Польщі – значне збільшення потужностей з виробництва термозбіжних плівок нового покоління. З допомогою нашої глобальної мережі майданчиків CCL Label ми можемо переробляти придатний для вторинної переробки матеріал в плівки EcoFloat і постачати їх в стислі терміни на пакувальні лінії. Ця ініціатива дозволяє нашим клієнтам вдосконалити та підвищити можливості вторинної переробки своєї упаковки».  

www.innoviafilms.com