Компанія «Ітак», пройшовши шлях від невеликого підприємства з виготовлення простої одношарової плівки до національного лідера ринку гнучкого пакування, сьогодні постачає високотехнологічні матеріали, надає розширені комплексні послуги, має потужну виробничу базу, власні засоби для аналітично-лабораторної практики, сертифікована на відповідність вимогам міжнародних стандартів. На четвертому десятку історії підприємства розпочався новий період його зростання.
Новий завод
«Ітак» увійшов у нове десятиліття як один із галузевих лідерів із великим досвідом самостійності та зростаючим клієнтським портфелем, який складають не тільки українські, а й провідні міжнародні, європейські компанії-партнери.
«Ітак» ставить собі за мету довгостроковий розвиток. Як приклад, 2022 р. ми анонсували наймасштабнішу програму інновацій нашої компанії, розпочату з упровадження ротогравюрного (глибокого) друку, побудови нових виробничих площ, купівлі та встановлення новітнього обладнання, а також узгодження довгострокового плану розвитку нашого підприємства», – говорить про реалізацію бізнес-стратегії генеральний директор ТОВ «Ітак» Сергій Піддубняк.
Зокрема, у 2023 р. «Ітак» відкрив новий завод площею 18 тис. м2 і плановою потужністю з випуску гнучкого паковання до 1 тис. т. Сюди перемістили вже існуючі виробничі лінії, а також встановили нові.
Масштабніший і більш сучасний
Новий виробничий майданчик створений насамперед задля розширення можливостей компанії. За останні кілька років обсяги замовлень від клієнтів значно зросли, але потужності колишнього заводу не дозволяли випускати таку кількість готової продукції. Відповідно, постало питання про розширення. Власники компанії вирішили не тільки збільшити промислові площі, а ще й модернізувати виробничі потужності.
Окрім того, стояло завдання залучати нових клієнтів із категорії великого бізнесу. Але щоб проходити аудити в транснаціональних компаніях, необхідно дотримуватися жорстких вимог, і до виробничих площ теж. На колишньому майданчику дотримуватися цих норм ставало все важче й важче. Тому новий завод побудований з урахуванням вимог транснаціонального бізнесу і компанія продовжує рухатися в цьому напрямку, проходячи нові аудити.
Щоб удосконалити контроль якості
Новий завод «Ітак» створений «з нуля» згідно з усіма європейськими нормами та стандартами.
«Наша компанія вже багато років сертифікована за міжнародними стандартами, проте нова виробнича ділянка мала пройти аудити на відповідність. Хоча виробничі процеси не змінилися, але умови, в яких вони проходять, – так, і вони стали більш жорсткими, – пояснює Наталія Бевза, директор з якості та сертифікації ТОВ «Ітак». – Тож, у грудні минулого року наш новий завод отримав сертифікат відповідності стандарту FSSC 22000, інтегрований з виконанням екологічних вимог і директив Європейського Союзу».
Для більш досконалого контролю якості компанія доукомплектувала штат лабораторії, а також дооснастила власний парк вимірювальних приладів, щоб контролювати більшу кількість параметрів. Також були впроваджені нові методики контролю, зокрема, на відповідність вимогам замовників транснаціонального рівня.
Розширення можливостей
Спроектований і побудований з урахуванням всіх необхідних технологічних і технічних вимог, новий завод має повний цикл виробництва:
Зокрема, нещодавно завершено інсталяцію та запущено нову пакеторобну машину для виготовлення реторт-пакетів. Розробкою концептів реторт-пакетів «Ітак» почав займатися, починаючи з 2018 р. До сьогодні компанія пройшла декілька етапів зупинки та повторного запуску цього проекту через відсутність полімерної сировини тієї високої якості, яка необхідна для виробництва спеціальних плівок для реторт-пакетів. Наявна сировина не здатна була забезпечити плівкам належних реторт-властивостей. Співпрацюючи зі світовими виробниками реторт-плівок, підприємству таки вдалося знайти оптимальну комбінацію плівок (у варіантах триплексу чи квадрексу в структурі ламінату) і систем клеїв для досягнення упаковкою реторт-ефекту.
Найбільш затребуваний такий вид паковання на сьогодні серед виробників продуктів харчування для військових, тобто їжі тривалого зберігання (каші, тушковане м’ясо, консерви, супи і т.п.). Також активно використовується для фасування вологих кормів для домашніх тварин.
Новий перспективний сегмент
Сьогодні в Україні є велика кількість виробників пакування та друкарів, і конкуренція між ними досить жорстка. А от у напрямку реторт-пакетів на українському ринку працюють лише два оператори. Тож спеціалісти «Ітака» прийшли до висновку, що цей напрямок може мати неабиякі перспективи для компанії, і також почали освоювати цей сегмент. Завдяки появі ще одного гравця вартість такого паковання буде більш конкурентною, а терміни виконання готової продукції зменшаться. Адже ціновий фактор – це впливовий важіль ринкового життя. При цьому якість пакетів буде незмінно високою.
Запит на реторт-пакети на вітчизняному ринку посилився із початком війни. Адже вони ідеально підходять для пакування продуктів харчування для військових.
Окрім того, ці пакети, як уже говорилося, використовуються виробниками вологих кормів для тварин. Цей ринок нині також активно розвивається, настільки, що українські підприємці будують власні заводи в Європі. Відповідно, потужностей з випуску цього виду паковання в Україні їм не вистачає.
До речі, реторт-упаковка, виготовлена компанією «Ітак», має європейські сертифікати, що дуже важливо для замовників.
Посилюючи свій потенціал
Попри непросту ситуацію в країні «Ітак» продовжує працювати над розширенням свого новітнього парку обладнання. Зокрема, у найближчому майбутньому компанія розраховує збільшити свої друкарські можливості, придбавши ще одну, більш сучасну, флексомашину.
Також наприкінці цього року або на початку наступного планують інсталювати ще одну екструзійну лінію з видуву поліетиленової плівки. Оскільки поліетилен, який виготовляє компанія «Ітак», має широкий діапазон зварювання, що дозволяє працювати з будь-яким обладнанням без особливих переналаштувань, то й попит на нього високий. Нова лінія дозволить збільшити екструзійні потужності підприємства вдвічі і навіть більше. Колишній виробничий майданчик просто фізично не вмістив би два таких екструдери, а новий завод дозволяє це зробити (і завдяки габаритам, і завдяки комунікаціям).
«Постійний розвиток та інновації – це майбутнє компанії «Ітак», – говорить Сергій Піддубняк. – Завдяки націленості на перспективу і здоровим амбіціям кожного нашого співробітника ми можемо передбачати очікування наших замовників, робити свій внесок у розвиток галузі, ринку, регіону країни та й України загалом».
Лілія Кравченко