Новини


Успішний проєкт в розпал пандемії COVID-19: компанія GEA в дистанційному режимі запустила в роботу спеціалізовану лінію рафінації олії на заводі «Оліяр»



Дюсельдорф (Німеччина), 7 квітня 2021 ― В 2019 р. український виробник рослинних олій ПП «Оліяр» обрав компанію GEA партнером для реалізації проєкту з розширення й оптимізації існуючого виробництва соняшникової та рапсової олій. Компанія «Оліяр» вже мала досвід співпраці з GEA раніше та цього разу прагнула досягти амбітних цілей: підвищити якість олії, підвищити надійність обладнання та ефективність виробництва, скоротити витрати на сервісне обслуговування та водночас зменшити обсяг первинних інвестицій. Інженери GEA розробили індивідуалізоване технологічне рішення для рафінації олії, що перевершило усі очікування замовника. Коли через пандемію COVID-19 подорожувати Європою стало майже неможливо, фахівцями GEA було розроблено та втілено у життя план дистанційного пуску лінії в роботу, завдяки чому проєкт було завершено вчасно та успішно, незважаючи на усі обставини, що виникли. 

Оптимізація виробництва з одночасним скороченням витрат та енергоспоживання

Стандартне рішення для рафінації  — двоступенева технологічна лінія для водної та спеціальної гідратації в два етапи. Але, врахувавши вимоги компанії «Оліяр» до якості олії, фахівці GEA спроєктували одностадійне технологічне рішення, яке дозволило скоротити витрати на реалізацію проєкту. «Фахівці GEA не стали пропонувати просте стандартизоване рішення, натомість розробили новий процес рафінації з дотриманням наших потреб і специфікацій. Тепер ми можемо виконувати водну гідратацію та одностадійну спецгідратацію на одній лінії», — розповідає Тарас Цибух, завідувач виробництва ПП «Оліяр».

Сепаратори серії GEA RSI устатковані системою точного налаштування GEA finetuner, що дозволяє змінювати налаштування машини в процесі сепарування з огляду на змінний  склад натурального продукту. Завдяки регулятору GEA “finetuner”, ПП «Оліяр»  та інші замовники здатні збільшити вихід і забезпечити високу якість готового продукту згідно специфікації. Також система finetuner дозволяє збільшити гнучкість виробництва, адже усі процеси рафінації можна виконувати на одному сепараторі. 

Сепаратори GEA RSI обладнані інтегрованим прямим приводом  ― системою приводу, що передає потужність без жодних допоміжних систем, як-от ременів чи шестерні.Така конструкція забезпечує економію енергії та скорочує обсяги технічного обслуговування і тривалість простою.

Перевершені очікування незважаючи на глобальну пандемію

Окрім розробки лінії та її доставки, досвічені фахівці GEA мали також виконати пусконалагоджувальні роботи та провести тренінг персоналу ПП «Оліяр». Проте, з моменту підписання угоди у 2019 до старту пусконалагоджувальних робіт в липні 2020 світ змінився до невпізнаваності. Майже вся Європа опинился в ізоляції через поширення коронавірусної інфекції. Це перешкодило приїзду технічних експертів GEA з Німеччини в Україну. Фахівці української сервісної служби мають високу кваліфікацію та необхідні навички для виконання технічного обслуговування центрифуг, а також багатий досвід введення обладнання в експлуатацію. Але нова технологічна лінія для ПП «Оліяр» ― не просте стандартне рішення, тому підтримка фахівців-технологів з Німеччини була конче потрібна. 

Для дотримання термінів проведення пусконалагоджувальних робіт команда німецьких фахівців з GEA організувала інтенсивне навчання для українських колег в форматі відеоконференції. «Ми крок за кроком пройшли з українськими колегами через весь процес пусконалагоджувальних робіт, щоб вони змогли успішно відтворити усі етапи на майданчику замовника», ― розповідає Бірґер Хорнс, заступник керівника відділу відновлюваних ресурсів в GEA. 

Такі цифрові інструменти GEA, як-от дистанційний доступ для введення в експлуатацію, також суттєво допомогли під час реалізації проєкту. Фахівці-технологи з Німеччини отримали дистанційний доступ до системи управління технологічною лінією підприємства «Оліяр» та мали можливість підтримувати українських колег під час тестування, пуску й оптимізації комплектної лінії «Оліяр» без фізичної присутності на майданчику. Під час введення в експлуатацію німецькі технологи та інженери з автоматизації GEA віртуально «були присутні» на всіх випробуваннях, взаємодіяли з фахівцями на об’єкті і брали участь в усіх етапах процесу, ніби вони й не перебували на відстані кількох тисяч кілометрів від заводу.  

Замовник у захваті від фінального результату: «Отримані результати перевершили наші очікування, адже продуктивність і параметри сепарування досягли навіть вищих показників, ніж було узгоджено в початкових КПР», — поділився Тарас Цибух.