Статьи журнала


Досвід Windmöller & Hölscher з оптимізації виробництваОдним із напрямків оптимізації виробництв своїх клієнтів для компанії Windmöller & Hölscher (W&H, Німеччина) є збільшення терміну служби обладнання шляхом вдосконалення техніки сучасними засобами. Так, на виробництві компанії Fibertex Personal Care AG (Данія) були впроваджені нові ущільнювачі W&H ракельних камер. Це дозволило змінювати ущільнювачі не щодня, а один раз на 5 днів, і тим самим подовжити термін роботи друкарських машин.

Необхідність і доцільність

Сучасний світ бізнесу, як і свідоме суспільство, у питанні економії ресурсів поступово переходить до моделі якомога тривалішого використання техніки без необґрунтованої її заміни. Дбайливе ставлення до виробничих машин економить не тільки фінансову частку в складовій володіння власністю, а й має позитивний вклад в загальну заощадливість ресурсів впродовж усього ланцюжка виробництва, експлуатації, утилізації промислової техніки.

У своєму портфелі успішно реалізованих проектів компанія W&H має багато прикладів, коли незначні інвестиції давали значний виробничий ефект. Цього було досягнуто шляхом вдосконалення окремих елементів або вузлів наявного обладнання на виробництвах клієнтів. Досвід W&H у вирішенні задач оптимізації виробництва і ресурсозбереження нещодавно поповнився ще одним проектом з компанією Fibertex Personal Care AG.

Завдання клієнта

Fibertex Personal Care AG – один із найбільших у світі виробників нетканих матеріалів із спанбонду для галузі засобів гігієни.  Компанія є клієнтом Windmöller & Hölscher і використовує сучасні технології друку W&H для флексодрукарських машин з 2008 р. Оскільки Fibertex виконує замовлення довгими тиражами на великих швидкостях, то постійно шукає рішення для оптимізації свого виробництва та подовження терміну служби техніки. Звичайно, клієнта W&H цікавлять рішення, які дозволять провести черговий етап оптимізації економно та швидко.

Індивідуальний експертний аналіз

Такі витратні компоненти друкарської машини як ракельні ножі або ущільнювачі ракельних камер мають невеликі розміри та вартість. Але їх належне функціонування суттєво впливає на виробничі процеси і якість продукції. «Для того, щоб наші клієнти мали гарантовану стабільну якість своєї продукції, наші експерти з друку завжди готові надати консультацію з питань, від вирішення яких ці гарантії залежать, – підкреслюють фахівці компанії Windmöller & Hölscher. – Ми здійснюємо комплексний аналіз функціональності машин, замовлень, якості та продуктивності. На основі результатів такого аналізу виявляємо місця, потенційно важливі для вдосконалення. Окрім того, ми оптимізуємо налаштування машини і надаємо поради щодо професійної експлуатації техніки».

Таку експертну оцінку фахівці W&H зробили на підприємстві Fibertex і виявили, що вдосконалення потребують системи ущільнення камерних ракелів. «Поради наших партнерів були кваліфікованими та корисними для нас. Покращені ущільнювачі W&H дозволили подовжити термін служби друкарських машин і мінімізувати ризики з якості продукції. Надалі ми продовжимо використовувати високоякісні ущільнювачі W&H і рекомендуємо їх колегам», – зазначив Енді Спенгель, керівник проекту компанії Fibertex Personal Care AG.

Випробування за реальних умов

Якісний ущільнювач ракельних камер – це запорука чистоти та якості друку. Але універсального рішення не існує. Тому вдосконалення надійності систем ракелів потребує індивідуальних рішень. Щоб визначити оптимальне рішення для вимог Fibertex, фахівці W&H провели випробування різних витратних матеріалів безпосередньо на друкарській машині клієнта. Це було необхідно, бо для Fibertex особливо важливо використовувати високоякісні ущільнювачі ракельних камер для гарантій довготривалого терміну служби техніки при відсутності протікань фарби на безперервно високих швидкостях машини – від 550 м/хв.

Досягнення цілей за рахунок правильного ущільнення

Як показали результати аналізу й тестування, для компанії Fibertex ущільнювачі W&H CSC 800 стали найкращим рішенням поставлених завдань з оптимізації виробничих процесів. Завдяки особливим властивостям матеріалу ущільнювач має ефект гасіння вібрацій, високі антифрикційні властивості та тривалий термін служби. Цей ущільнювач ідеально підходить для використання при роботі з фарбами на основі розчинників. Результати застосування W&H CSC 800 приємно вразили клієнта, бо за допомогою покращення функцій системи вдалося уникнути необхідності замінювати ущільнювачі щодня. Інноваційні матеріали нових ущільнювачів W&H дозволяють робити їх заміну 1 раз на 5 днів. Тим самим вдосконалено робочий цикл ракельних камер, і, як наслідок, подовжено термін роботи друкарських машин та одночасно з цим досягнуто більших швидкостей. Окрім того, вдалося покращити якість продукції завдяки відсутності протікань фарби.      

Майбутнє – в партнерстві

Керівники проекту W&H зазначили, що компанія Fibertex залишилася задоволеною порадами експертів та результатами втілення нових ущільнювачів. «Досвід цього проекту показує, що протестувати та реалізувати заходи з оптимізації можна безпосередньо на машині, а обговорити практичні поради щодо покращення експлуатації техніки та її обслуговування – безпосередньо в ході виробничих процесів. Ми зуміли допомогти клієнту досягти поставлених цілей, тому чекаємо нових проектів у продовження майбутнього надійного партнерства», – підсумовують результати роботи фахівці компанії Windmöller & Hölscher.