Технології


Черкаський пивзавод обирає обладнання PET TechnologiesЧеркаський пивзавод компанія ФОП Гладкий А.Г., виробник пива та безалкогольних напоїв, оновив парк обладнання для видуву ПЕТ-пляшок – придбав агрегат пневмоформувальний виробництва PET Technologies. Обладнання інтегровано в комплексну лінію розливу напоїв.

Витоки проєкту

«Нам потрібна нова видувна машина якнайшвидше!», – власник Черкаського пивзаводу компанії ФОП Гладкий А.Г. звернувся до PET Technologies. «Наша лінія розливу має продуктивність 12 тис. пляшок на годину», – продовжив він.

Відповідь PET Technologies не забарилася: «У нас є рішення!».

Інноваційний автомат видуву APF-Max 8 за характеристиками повністю відповідав вимогам виробника пива та безалкогольних напоїв:

  • продуктивність співпадає із виробничою лінією;
  • швидка інтеграція із машиною для розливу європейського виробництва;
  • зрозуміла логіка керування машиною.

Витоки бренду «Черкаське пиво» сягають 1910 р. Понад століття тому компанія вперше випустила хмільний напій із багатою традицією на наших землях. Так, у козацькому Літописі Самовидця, складеного староукраїнською мовою, зазначено: «Же невольно козакові в дому своєм жадного напитку на потребу свою держати, не тілько меду, горілки, пива, але і браги».

Бренд «Черкаське пиво», заснований в однойменному місті на високому правому березі Дніпра, пройшов буремний шлях від невеликого крафтового виробництва до підприємства, оснащеного надсучасним обладнанням.

2010 р. став новою віхою у розвитку бренду «Черкаське пиво». Тоді було розлито першу партію мінеральної води ТМ «Квіточка». Асортимент продукції поступово почав розширюватися і досяг 160 видів. Він доповнився солодкою газованою водою із ароматами фруктів, підбадьорюючими енергетичними напоями й освіжаючими лимонадами.

Солодкі із терпкими нотами, натуральні та тонізуючі – їх смак знайомий нам із дитинства. Яку насолоду отримуємо, втамовуючи спрагу прохолодним напоєм із ергономічної ПЕТ-пляшки!

Остання і стала сполучною ланкою між Черкаським пивзаводом компанією ФОП Гладкий А.Г. і PET Technologies.

Виробництво ПЕТ-пляшок

На початку 2023 р. виробник напоїв і пива із мальовничого міста Черкаси придбав інноваційний автомат видуву APF-Max 8. Уже за кілька місяців обладнання було інтегровано в лінію розливу та запущено в серійну роботу.

Зараз на ньому виготовляють 4 формати ПЕТ-пляшок об’ємом від 0,5 л до 2 л оновленого дизайну. PET Technologies прийняла безпосередню участь в їх проєктуванні, адже технологічна складова – надважлива.

Пиво та лимонади – це напої із високим рівнем газації. Дизайн пляшок, який Черкаський пивзавод компанія ФОП Гладкий А.Г. використовував до оновлення, його не завжди витримував. При тривалому зберіганні тара деформувалася навіть попри відносну високу вагу.

Тож PET Technologies, спираючись на свій 20-річний досвід, мала вирішити ряд побажань клієнта, пов’язаних із дизайном:

  • знизити вагу, додавши при цьому декоративні елементи;
  • збільшити стійкість до внутрішнього тиску;
  • досягти оптимального розподілу матеріалу на вузькому шийному відділі пляшки.

Яке рішення запропонували? Черкаська компанія отримала оновлену сім’ю пляшок об’ємом 0,5 л, 1,5 л і 2 л, в які розливають безалкогольні напої. Колоски – основний елемент декору на їх купольній частині.

Дизайн пляшки 1 л, в яку розливають пиво, зробили більш технологічним. Яких результатів досягли:

  • оновлена пляшка витримує внутрішній тиск на 15-20% більше, ніж попередній дизайн;
  • знижено вагу на 1-5 г залежно від дизайну – економія сировини складатиме понад 30 т на рік;
  • імплементовано конфігурацію донної частини власної розробки PET Technologies: вона знижує вагу та витримує вищий внутрішній тиск;
  • досягнуто оптимального розподілу матеріалу завдяки системі нагріву NIR, якою оснащено автомат видуву APF‑Max 8.

Конструктивні переваги APF-Max 8

Швидка зміна 8-гніздових видувних форм на машині, попри великі габарити, дозволяє Черкаському пивзаводу компанії ФОП Гладкий А.Г. виготовляти широкий спектр тари із мінімальним часом зупинки обладнання. Достатньо 20 хвилин, щоб перейти із пляшки 0,5 л на 2 л!

Якщо в подальшому з’явиться необхідність перейти зі стандарту горла PCO1881 на інший, то знадобиться зупинити виробничу лінію лише на 2 години!

Автомат видуву APF-Max 8 оснащено 6 сервоприводами. Вони забезпечують більш точне позиціонування преформи під час роботи на великій швидкості, сталу швидкість конвеєра печі та стабільний процес пневмоформування.

Положення розтяжного штока регулюється автоматично залежно від висоти пляшки під час переходу з одного формату пляшки на інший. Попереднє видування також контролюється через контролер. Останній знаходиться поза машиною і його розташування можна обирати залежно від індивідуальних побажань оператора.

Плідна співпраця між компаніями

Співпраця між Черкаським пивзаводом компанією ФОП Гладкий А.Г. і PET Technologies триває вже понад 10 років. Вона розпочалася у площині видувних форм роторного типу та переросла у дещо більше: довіру, обмін досвідом і підтримку у непередбачуваній ситуації, зростання, нові виклики й інновації у виробництві.

Тепер споживачі будуть насолоджуватися прохолодними напоями Черкаського пивзаводу компанії ФОП Гладкий А.Г. із ергономічної ПЕТ-пляшки, виробленої на автоматі видуву APF-Max 8!

pet-eu.com