Стратегії


Бізнес-зустріч «Хлібопекарський бізнес 2023», роздуми учасника



Рекламно-інформаційне агентство Marko Pack уже 9 років організовує професійні конференції та бізнес-зустрічі для представників харчової та пакувальної галузей. Мета таких B2B заходів – об’єднати виробників готової продукції та постачальників різноманітних рішень задля розвитку українського бізнесу

Актуальними темами останньої бізнес-зустрічі «Хлібопекарський бізнес 2023» (Київ, 16 березня 2023 р.), що  привернули  особливу увагу, були презентації щодо реалізації проектів відновлення пошкоджених потужностей підприємств, розвитку хлібопекарської галузі після закінчення війни, а також сучасне енергозабезпечення підпиємств паливом і електричною енергією.

Особливо своєчасною була доповідь директора ДП «Зееландія» Андрія Василенка, який ознайомив учасників із Програмою підтримки малих і середніх пекарень України під час війни #BAKE4UKRAINE. Метою проекту є відбудова постраждалих малих і середніх підприємств хлібопекарської галузі та створення умов для їх успішного розвитку.

У доповіді відслідковується стурбованість станом технічної бази хлібопекарських підприємств і розвитком хлібопекарської галузі. Сформульована пропозиція автора до РІА Marko Pack очолити організацію круглих столів для обговорення проблем галузі: «Інформаційна платформа РІА Marko Pack, мені здається, повинна стати початком обговорення того, якою ми хочемо бачити хлібопекарську галузь України в майбутньому». А досвід від реалізації Програми #BAKE4UKRAINE може використовуватися і для підприємств, які є членами Всеукраїнської асоціації пекарів.

Тему відродження хлібопекарської галузі після війни не обійшов у своїй доповіді й Президент Всеукраїнської асоціації пекарів (ВАП) Олександр Тараненко. Він поділився своїм баченням щодо основних проблем і перспектив розвитку хлібопекарської промисловості, а також сформулював загальні проблеми галузі та шляхи їх вирішення.

Враховуючи досвід ДП «Зееландія», виникає пропозиція до РІА Marko Pack і ВАП: налагодити контакт із Фондом Відновлення Хлібної Галузі України (заснований для матеріальної та технологічної підтримки українських підприємств хлібобулочної та кондитерської галузей, що постраждали внаслідок російської агресії) з приводу допомоги у фінансуванні інноваційних технічних проектів відродження хлібопекарських підприємств, які постраждали від війни.

Першим кроком у рамках такої співпраці може стати реалізація пілотного проекту від компанії «Атмосфера» «Модель централізовано-автономного електрозабезпечення хлібопекарського підприємства. СЕС із фотоелементною станцією і газовим генератором» (рис. 1), який обговорювався на панельній дискусії «Сучасна модель системи  енергозабезпечення хлібопекарського підприємства».

Рис. 1. Типова модель СЕС: 1 – фотомодулі; 2 – інвертор; 3 – контролер заряду; 4 – панельуправління; 5 – сенсорний екран; 6 – аккумулятор; 7 – щит постійного струму; 8 – вимикач навантаження; 9 – плавкий запобіжник; 10 – шинопровід; 11 – щит захисту; 12 – роутер; 13 – центральна електрична мережа або газовий генератор; 14 – споживачі електроенергії.
Газовий генератор на схемі не показаний, але він підключається паралельно мережі (поз. 13).
АКБ (поз. 6) заряджається від центральної електричної мережі або газового генератора.

В цілому загальне враження від бізнес-зустрічі «Хлібопекарський  бізнес 2023» в учасників дуже позитивне. Опитування працівників хлібопекарської галузі підтвердило їх зацікавленість у таких заходах, які дійсно можуть стати поштовхом до обговорення напрямків сучасного технічного і технологічного переоснащення хлібопекарської галузі.

Технічний оглядач Анатолій Пилипенко